Vuoden 2017 palkintosijoitukset ja

kansainväliset Top 10 sijoitukset

Mikko Laine              3.sija Miehet 40-44 Victoria Ironman 70.3

Mikko Ovaska           4.sija Miehet 40-44 Imatra Xterra (Maui)

Sauli Haahtela          1.sija Miehet 40-44 Vantaa sprintti SM-kilpailu

Jani Puhakka            2.sija Miehet 35-39 Vantaa sprintti SM-kilpailu

Hanna Heikkilä         1.sija Naiset 35-39 Vantaa sprintti SM-kilpailu

Sanna Paavilainen   1.sija Naiset 30-34 Vanajanlinna Finntriathlon

Mikko Ovaska           2.sija Miehet 40-44 Vanajanlinna Finntriathlon

Tiina Pohjalainen      1.sija Naiset Yleinen Vierumäki Finntriathlon

Mikko Ovaska           3.sija Miehet 40-44 Vierumäki Finntriathlon

Niina Maisniemi        3.sija Naiset 45-49 Vierumäki Finntriathlon

Timo Ustinov            1.sija Miehet 40-44 Kuopio triathlon (sprintti)

Pekka Ylitalo             3.sija Miehet Yleinen Kisko-triathlon

Pekka Ylitalo            1.sija Miehet 35-39 Joroinen Finntriathlon SM-kilpailu

Mikko Vekkeli            1.sija Miehet 30-34 Joroinen Finntriathlon SM-kilpailu

Jens Dahlman          2. sija Mihet Yleinen Kasnäs triathlon puolimatka

Pekka Ylitalo             3.sija Miehet Yleinen Säkylä triathlon perusmatka

Tiina Pohjalainen      1.sija Naiset Yleinen Turku Challenge sprintti

Mikko Laine              1.sija Miehet 40-44 (AG 2.) Turku Challenge puolimatka

Pekka Ylitalo             2.sija Miehet 35-39 Kalmar Ironman (Kona)

Sauli Haahtela          7.sija Miehet 40-44 Kalmar Ironman (Kona)

Niina Maisniemi        3.sija Naiset 45-49 Kööpenhamina Ironman

Rikhard Berg            2.sija Miehet 35-39 Käringsund perusmatka SM-kilpailu

Sanna Paavilainen   2.sija Naiset 30-34 Käringsund perusmatka SM-kilpailu

Tiina Pohjalainen      1.sija Naiset 30-34 (AG 1.) Cascais Ironman 70.3 (MM Etelä-Afrikka)

Tiina Pohjalainen      9.sija Naiset 30-34 Barcelona Ironman

Mikko Laine              1.sija Miehet 40-44 (AG 3.) Malesia Ironman (Kona)

Jens Dahman           3.sija Miehet 35-39 Phuket Ironman 70.3 (Kona)

 

 

Vuoden 2016 palkintosijoitukset ja

kansainväliset Top 10 sijoitukset

 

Joukkuekilpailu (4)    1.sija Vierumäki 24h hiihto (Sauli Haahtela, Tuomas Koskela, Antti Lehtonen ja Matti Huttunen)

 

Jens Dahlman          4. IM Mallorca 70.3 Miehet 35-39

Niina Maisniemi       9. IM Mallorca 70.3 Naiset 45-49

Anni Simola              5. IM St. Pölten 70.3 Naiset 25-29 (MM-kisapaikka)

Pekka Ylitalo            6. IM St. Pölten 70.3 Miehet 35-39

Sauli Haahtela         8. IM St. Pölten 70.3 Miehet 40-44

Antti Järvenpää       4. IM Cairns 70.3 MIehet 30-34

Mikko Ovaska         1. sija Perusmatka Miehet 40-44 Vantaa triathlon

Mikko Ovaska         1. sija Sprintti Miehet 40-44 Vanajalinna Finntriathlon

Jens Dahlman         3. sija Puolimatka Miehet Yleinen Nextriathlon Lånvik

Tomer Shahar         2. sija Puolimatka Miehet 40 Nextriathlon Lånvik

Anni Simola            1. sija Perusmatka Naiset 25-29 Vierumäki Finntriathlon

Hanna Heikkilä       1. sija Sprintti Naiset  ITU World Triathlon Tukholma

Anni Simola            3. sija Puolimatka Naiset 25-29 Joroinen SM-kilpailu

Tiina Pohjalainen    1. sija Puolimatka Naiset 30-34 Joroinen SM-kilpailu

Pekka Ylitalo           1. sija Puolimatka Miehet 35-39 Joroinen SM-kilpailu

Niina Maisniemi      3. sija Puolimatka Naiset  45-49 Joroinen SM-kilpailu

Sauli Haahtela        1. sija Perusmatka Miehet 40 Helsinki Nexttriathlon

Mikko Ovaska         2. sija Perusmatka Miehet 40 Helsinki Nexttriathlon

Hanna Heikkilä       3. sija Puolimatka Naiset Yleinen Tahko Finntriathlon

Eeva Orko              1. sija Täysmatka Naiset 35-39 Tahko Finntriathlon 

Anni Simola            1. sija Perusmatka Naiset 25-29 Kuopio SM-kilpailu

Tiina Pohjalainen    1. sija Perusmatka Naiset 30-34 (AG 1.)Kuopio SM-kilpailu

Sanna Paavilainen  2. sija Perusmatka Naiset 30-34 Kuopio SM-kilpailu

Sauli Haahtela        1. sija Perusmatka Miehet 40-44 (AG 1.) Kuopio SM-kilpailu

Elina Ylitalo             2. sija Sprintti Naiset 25-29 Turku Challenge

Daniela Grunström  3. sija Sprintti Naiset 30-34 Turku Challenge

Ville Kaskivirta         2. sija Sprintti Miehet 30-34 Turku Challenge

Jens Dahlman         1.sija Puolimatka Miehet 35-29 (AG 1.)Turku Challenge

Jan Koskinen           3. sija Täysmatka Miehet 40 Triathlon Estonia

Hanna Heikkilä        1. sija Challenge puolimatka Naiset 35 Norja

Tiina Pohjalainen     10. sija Ironman 70.3 MM-kisat Naiset 30-34 Australia

Mikko Ovaska          2. sija Maastotriathlon Miehet 40-44 Imatra SM-kilpailut

 

 

 

Vuoden 2015 palkintosijoitukset

 

Joukkuekilpailu (4)   2.sija Vierumäki 24h hiihto (Jan Koskinen, Tuomas Koskela, Antti Lehtonen ja Matti Huttunen)

 

Sauli Haahtela         1. sija Perusmatka Miehet 40-44 Vantaa triathlon

Mikko Ovaska          1. sija Sprinttimatka Miehet 35-39 Finntirtahlon Vanajanlinna

Sauli Haahtela         3. sija Perusmatka Miehet Yleinen Kisko triathlon

Mikko Ovaska          1. sija Perusmatka Miehet 35-39 Finntriathlon Vierumäki

Teemu Suominen     3. Perusmatka Miehet Yleinen Teiskotriathlon

Pekka Ylitalo            3. sija Puolimatka Miehet 30-34 Finntriathlon Joroinen SM-kilpailut

Jan Koskinen           1. sija Täysmatka Miehet 40-44 Lahti SM-kilpailut

Mikko Ovaska          1.sija Maastotriathlon Miehet 35-39 Imatra SM-kilpailut

Sami Kiehelä           2. sija Maastotriathlon Miehet Yleinen Imatra SM-kilpailut

Tiina Pohjalainen     2. sija Ironman 70.3  Naiset 30-34 Lake Tahoe (MM-kisapaikka 70.3 IM)

Vuoden 2014 palkintosijoitukset

Giro d'Espoo 1.sija joukkuekilpailu (Juha Peltola, Olli Kähkönen, Christer Lybeck ja Sauli Haahtela)